EMPRENYE ÜRÜNLERİ

EMPRENYE ÜRÜNLERİ

Ahşap‘ın olumsuz şartlara karşı (hava, su, toprak, Böcek, Mantar, vs.) dayanıklılığını arttırabilmek ve ağaç sarfiyatını önlemek için emprenye işlemi uygulanır. Dünyanın geleceği düşünüldüğünde ekolojik ve ekonomik açıdan en uygun çözümdür.
Organik yapıya sahip ahsap’ı, organizmalara ve hava şartlarına karşı korumak ve kullanım ömrünü uzatmak amacı ile yapılan her türlü işleme ahşap koruma,  değişik kimyasal maddelerin ahşap‘ın bünyesine emdirilmesi veya vakum basınç metodu ile verilmesi işleminede emprenye adı verilir. Bunun için kullanılan kimyasallarada emprenye maddeleri denilmektedir.

VARKIM Endüstri Yapı Kimyasalları İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak emprenye maddelerinin ürütiminde Avrupa devlerinden biri olan Kurt Obermeier GmbH &Co.KG firmasının Türkiye distribitörlüğünü alarak ahsap boyaların ve endüstriyel ahsap boyalarına ilaveten daldırma ve emprenye maddelerinin de temsilciliğini almış bulunmaktadır. VARKİM kurucusu olan Sn; Açıklama: korasitHakkı VAR, Kurt Obermeier GmbH &Co.KG firmasında  20 yıl satış ve kimyasallar üzerine bilir kişi olarak çalışmış olup, emprenye üretimi yapan sektörden aldığı bilgi ve deneyimlerini siz değerli müşterilerimize sunmak ve sizlere daha iyi hizmet vermek icin 2011 tarihinden itibaren VARKİM faliyetlerine başlamıştır. Amacımız sizlerin üretimdeki kalitenizi, bizlerin ürünlerdeki kalite ve bilgilerimizle güçlendirmekdir. Kromlu, kromsuz her türlü daldırma ve vakum basınç emprenye ürünlerinin yanısıra Alman kalite ve mentalitesiyle sizleri buluşturuyoruz.

DALDIRMA EMPRENYE ÜRÜNLERİ İçin Tıklayınız.
BASINÇLI KAZAN EMPRENYE ÜRÜNLERİ İçin Tıklayınız.
Renk PİGMENTLERİ VE ÖZEL ÜRÜN İçin Tıklayınız.