Köpük Gidericiler

KÖPÜK GİDERİCİLER  boyundiskisiparisver

  VARKİM Endüstri Yapı Kimyasalları İnş. San. Tic. Ltd. Şti. portföyündeki, Köpük önleyiciler ve gidericiler solüsyonun veya emülsiyonun yüzey gerilimini azaltarak köpük oluşturmasını engelleyen katkı maddelerinden oluşmaktadır. Köpük kesici ürünlerimiz hem köpük oluşumunu engellemek amacıyla, hem de var olan köpüğü yok etmek amacıyla kullanılmaktadır. Köpük kesicilerin en önemli karakteristik özelliği, yüzey aktif ve suda çözünür olmalarıdır.

     Gıda sektöründe kullanılan diğer köpük kesiciler
Endüstriyel uygulamalarda maliyeti düşürmek ve hammadde zararını engellemek için köpük önleyici (antifoam) ve köpük giderici (defoam) maddeler birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Köpük kontrolü, verimli üretimde ve yüksek kaliteli ürünlerde amaçlarına ulaşılmasını sağlar.

      Fermantasyonda da köpük kesiciler kullanılır.

  VARKİM olarak sizlere, Alman Kurt Obermeier GmbH & Co. KG firmasının, yılların verdiği deneyim ve tecrübesiyle köpük gidericiler konusunda, üretiminizde ve uygulamada her türlü KÖPÜK türüne karşı portföyümüzde bulunan ürün yelpazemizle

  • İşletme içerisindeki sorunu yerinde görüp, çözüm üretmek ve danışmanlık hizmeti vermek,
  • Bunun dışında modern laboratuvarlarda deneysel uygulamalar,
  • Numune uygulamalarla en ekonomik çözümü üretmektir.

 

Ekibimizle her türlü sorununuzda yanınızda olduğumuzu, birlikte çözüm üretmek istediğimizi bildirmek isteriz. Modern modifiye siloxsan köpük gidericilerimizin tüketiminin mineral yağlı esaslı köpük gidericilerine nazaran, uygulamada genel tüketimin daha az oranla aynı sonucu alınmasından dolayı ekonomik olduğumuzun altını çizmekteyiz.

  Modern organik modifiye siloxsan Köpük gidericilerimiz sayesinde cüzi bir kullanım miktarıyla mineral yağ esaslı köpük gidericilere nazaran, çok daha ekonomik ve organik sistemlere karşı daha uygundur.
  Portföyümüzdeki köpük giderici ürünlerimizin kullanım alanları olarak; Gıda sektörünü, Arıtma tesislerini, Fermantasyon ve her türlü endüstriyel üretimi sayabiliriz.

  • Köpük kesici/önleyici emülsiyonlar

KORASILON Entschäumer FG 10 %10`luk köpük giderici emülsiyonu olup, öncelikle doğrudan ve dolaylı gıda sektöründe gıda ile teması söz konusu olabilecek (FDA, BfR, vb) üretimler için geliştirilmiş bir üründür. Gıda sektörünün yanısıra, deterjan ve temizlik maddeleri kullanımı için Deterjanlar Yönergesi (AB Yönergesi 648/2004) uygun olarak köpük giderici emülsiyon olarak geliştirilmiş ve diğer endüstri ve sanayi kollarındada kullanılabilir.

KORASILON Entschäumer FG 20 %20`lik köpük giderici emülsiyonu olup, öncelikle doğrudan ve dolaylı gıda sektöründe gıda ile teması söz konusu olabilecek (FDA, BfR, vb) üretimler için geliştirilmiş bir üründür. Gıda sektörünün yanısıra, deterjan ve temizlik maddeleri kullanımı için Deterjanlar Yönergesi (EU RL 648/2004) uygun olarak köpük giderici emülsiyon olarak geliştirilmiş ve diğer endüstri ve sanayi kollarındada kullanılabilir.

KORASILON Entschäumer FG 30 %30`luk köpük giderici emülsiyonu olup, öncelikle doğrudan ve dolaylı gıda sektöründe gıda ile teması söz konusu olabilecek (FDA, BfR, vb) üretimler için geliştirilmiş bir üründür. Gıda sektörünün yanısıra, deterjan ve temizlik maddeleri kullanımı için Deterjanlar Yönergesi (EU RL 648/2004) uygun olarak köpük giderici emülsiyon olarak geliştirilmiş ve diğer endüstri ve sanayi kollarındada kullanılabilir.

KORASILON Entschäumer FT 10 N %10`luk yüksek moleküllü modifiyeli Dimethylpolysiloxan köpük giderici emülsiyondur. Emülsiyon, sulu ve tenzit içerikli yüzeyleri, aktiv çözeltilerin köpük kontrolleri için geliştirilmiş bir üründür. Yoğun olarak kullanıldığı alanlardan bir kısmı şöyledir: Boya ve lakelerin üretiminde, ürünlerin dispersiyonunda, tutkal ve kimya endüstrisinde köpük giderici olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda petrol üretim rafinerilerindede kullanılır. pH değeri asidik – alkali arasındadır

KORASILON Entschäumer FT 20 N %20`lik yüksek moleküllü modifiyeli Dimethylpolysiloxan köpük giderici emülsiyondur. Emülsiyon, sulu ve tenzit içerikli yüzeyleri, aktiv çözeltilerin köpük kontrolleri için geliştirilmiş bir üründür. Yoğun olarak kullanıldığı alanlardan bir kısmı şöyledir: boya ve lakelerin üretiminde, ürünlerin dispersiyonunda, tutkal ve kimya endüstrisinde köpük giderici olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda petrol üretim rafinerilerindede kullanılır. pH değeri asidik – alkali arasındadır.

KORASILON Entschäumer FT 30 N %30`luk yüksek moleküllü modifiyeli Dimethylpolysiloxan köpük giderici emülsiyonudur. Emülsiyon, sulu ve tenzit içerikli yüzeyleri, aktiv çözeltilerin köpük kontrolleri için geliştirilmiş bir üründür. Yoğun olarak kullanıldığı alanlardan bir kısmı şöyledir: Boya ve lakelerin üretiminde, ürünlerin dispersiyonunda, tutkal ve kimya endüstrisinde köpük giderici olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda petrol üretim rafinerilerindede kullanılır. pH değeri asidik – alkalik arasındadır.

KORASILON Entschäumer GD 10 %10`luk aktive edilmiş Dimethylpolysiloxan köpük giderici emülsiyonudur. Oldukça kaba dağınık dağılımı nedeniyle depolama, raf ömrü kararlılığı uzun olması, aranan ürünlerde ve homojen sıvı bir film tabakasının oluşması istenen sistemlerde kullanılması uygun değildir. pH değeri aşırı asidik – alkalik arasındadır. Yoğun olarak kullanıldığı alanlardan bir kısmı şöyledir: Atıksu arıtma tesisleri, kimya sanayi ve endüstrisi, gazı yıkama sistemleri, soğutma sistemleri, pigment ve substrat taşlamasında.

KORASILON Entschäumer GD 30 %30`luk aktive edilmiş Dimethylpolysiloxan köpük giderici emülsiyonudur. Oldukça kaba dağınık dağılımı nedeniyle depolama, raf ömrü kararlılığı uzun olması, aranan ürünlerde ve homojen sıvı bir film tabakasının oluşması istenen sistemlerde kullanılması uygun değildir. pH değeri aşırı asidik – alkalik arasındadır. Yoğun olarak kullanıldığı alanlardan bir kısmı şöyledir: Atıksu arıtma tesisleri, kimya sanayi ve endüstrisi, gazı yıkama sistemleri, soğutma sistemleri, pigment ve substrat taşlamasında.

KORASILON Entschäumer CFT % 55`lik yüksek oranda konsantre edilmiş ve yüksek moleküllü köpük gidericidir. Polyacrylat ve Styrol-Butadien-Kopolimer içeriklidir. Dispersiyon boyalarda ve diğer boyalarda, özellikle sentetik lateks kullanılan ürünlerde köpük giderici mücadelesinde kaçınılmaz bir üründür. Yoğun olarak kullanıldığı alanlardan bir kısmı şöyledir: Tenzit haltige çözeltiler, msl. Dispersiyon boyalar, baskı boyalar, tutkal/yapıştırıcılar ve kimya endüstrileri sayılabilir.

KORASILON Entschäumer VP 70 %30`luk aromatik / alifatik hidrokarbon karışımında çözdürülmüş yüksek polimer polidimetilsiloksan bazlı bir üründür. Köpük kesici petrol endüstrisinde kullanılır.

KORASILON Entschäumer VP 90 %10`luk aromatik / alifatik hidrokarbon karışımında çözdürülmüş yüksek polimer polidimetilsiloksan bazlı bir üründür. Köpük kesici petrol endüstrisinde kullanılır.

KORASILON Entschäumer EMA 124 Çok etkili, %45`lik silikon içeren köpük kesici emülsiyondur. Özellikle solventli ve/ veya elektrolitli sistemler için geliştirilmiş ürünümüz, bu tarz sistemlerdeki uygulamalarda köpük kontrolü için çok uygundur.

KORASILON Entschäumer EMA 119 Çok etkili, % 45, silikon içeren köpük kesici emülsiyondur. Güçlü etkili köpük kontrol etmesinin yanı sıra, bu ürün aynı zamanda, tipik rekabetçi ürünlere nazaren yarısından daha az kullanımla köpük kontrolü sağlanabilmektedir. Ayrıca uygulama sonrasında uzun süreli bir etkisi vardır. Buna ek olarak su ile kolaylıkla seyreltilebilir oluşu ve yüzeyde yağ, topaklanma/pırtılaşma oluşturmaması gibi bir özelliğe sahiptir.

KORASILON Pulverentschäumer S Toz deterjanlar icin geliştirilmiş bir üründür.

Aşağıdaki linkten teknik kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.
Broşür Download