Silikon Pastaları

SİLİKON PASTALARboyundiskisiparisver

Polydimethylsiloxan bazlı standart pastaların yanı sıra, ürün Portföyümüzde organik veya inorganik dolgu hammaddelerinden oluşturulmuş,  organik modifiye edilmiş  Siloxan bazlı pastalar da mevcuttur. Organik modifiye edilmiş Siloxan pastalar uygulama yüzeylerine yönelik geliştirilmiş uyumluluğu sayesinde, uygulama sonrasındaki yüzeylerde lake boya uygulanmasını etkilemez, yapışma vs. gibi olumsuzluklar göstermez.

Silikon pastalar, silikon yağlarına göre yüzeylerde yüksek ısıya rağmen daha istikrarlı stabilite ve tutunma özelliğine sahiptirler.
Kullanım alanları oldukça geniştir. Başlıca bu alanlardan bir kaçı:
• Kaydırıcılık özelliği aranan her alanda,
• Yağlama  yapılacak aksamlarda,
• Kalıplarda, kalıp ayırıcı olarak,
• Sızdırmazlık özelliği aranan bir çok  alanda,
• Süspansiyon alanında,
• Montajlarda,
• Korozyon önlemede,
KORASILON® Pastalar ürün serisine bağlı olarak -50 °C ile 300 °C’nin üstünde sıcaklıklara karşı dayanıklıdır ve bu sıcaklıklarda özelliklerinde büyük bir değişim meydana gelmez. Bu nedenle sıcaklık yükleri değiştiğinde özellik değişimi çok düşüktür. Belirtilen sıcaklık aralığı içerisinde uçucu oranlar da uzun bir süre boyunca çok düşük bir yüzdededir.

KORASILON® Pastalar tiksotrop bir tutum sergilerler, yani mekanik yükler altında kaldıklarında incelirler, ancak uzun süre bekletildikten sonra tekrar orijinal kıvamlarına geri dönerler. Bu tutum,
KORASILON® Pastalar kullanımında (örn. farklı yüzeylere uygulamalarda) beraberinde önemli avantajlar getirir ve böylece damlama tehlikesi olmadan ürünün iyi bir şekilde dağıtılabilmesi sağlanır.

Daha fazla bilgi edinmek için KORASILON® serisi farklı Silikon Pastalar için teknik kataloğumuzu aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.

Broşürler

 KORASILON Pasten
 KORASILON Pasten M-S