Solvent Bazlı Kimyasallar

SOLVENT BAZLI KİMYASALLARboyundiskisiparisver

 KORATECT® LO-N

Solvent  bazlı olup, Silan-Siloksan esaslıdır.  Sürüldüğü yüzeye nüfuz ederek, kılcal kanallarda suya karşı görünmez bir bariyer oluşturan, mükemmel su iticiliğine sahip, yüzey emprenye ve astar malzemesidir. Yüzeyin su buharı geçirgenliğini etkilemez ve yüzeye hava girişine engel olmaz.

Özellikler:
Uygulandığı dikey ve meyilli dış cephede, film tabakası oluşturmadan, görüntüyü ve dokuyu bozmadan, doğallığını koruyarak su geçirmez hale getiren Silan-siloxan esaslı şeffaf bir yalıtım malzemesidir. Yüzeyde film tabakası olusturmaz, zeminin nefes almasını engellemez veya azaltmaz. Alkali dayanımı çok yüksektir ve bu nedenle yeni veya eski betonlarda rahatlıkla uygulanabilir. Yağmurun tahribatından ve korozyonundan binayı korur. Yapıların ömrünü uzatır. Dış cephe boyalarının altında astar olarak da kullanılır. Alevlenme noktası 38 °C dir. Yoğunluğu <1 gr/cm3 olup, Raf ömrü 12 aydır.

Kullanim alanlari:

Yüzey hazırlığı:
Uygulama yapılacak yüzey, kuru ve her türlü kir, yağ, toz ve çamurdan arındırılmış olmalıdır. Yüzeyin emiciliğini azaltacak katmanlar temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyde çatlaklar olmamalıdır, varsa onarılmalıdır.

Sarfiyat: 
150-400 gr/m². Yüzeyin emiciliğine göre değişiklik gösterebilir.

Ambalajları: 
5, 10 ve 30 kg Bidon

Uygulama yapılacak yüzey akış eğimine sahip olmalıdır. Her tür Beton yüzeylerde, Mineral sıvalarda, Gazbeton, Tuğla, Kiremit, Sirsiz Klinker, Kalker, Pres Tuğla gibi emiciliği fazla yüzeylerde, mineral esaslı tabii ve suni taşlar üzerinde, mineral esaslı boya yüzeylerde, bu tarife uyan Anıt, Heykel ve Tarihi yapılarda kullanılır.

Avantajlar:
Şeffaf olup, yüzeyde film tabakası oluşturmaz.
Rutubetten oluşan kusmaları önler.
Yüzeyin doğal görünümünü değiştirmez ve yüzey  için  ideal bir malzemedir.
Hızlı su iticilik özelliğine sahip olup, yüzeyi kendi kendine yıkanabilir hale getirir.
Her türlü mineral yüzeylere çok iyi nüfuz eder.
Kullanıma hazır, sıvı haldedir.
Yapışkanlık bırakmadan kurur.
Kararma ve kabarma yapmaz.
Beton içerisinde demir aksamlardaki korozyonu önler.
Su buharı geçirimlidir, yüzeyin nefes almasını engellemez.
Yüzeyde küf, mantar ve yosun oluşmasını engeller.
Yüksek alkali dayanıma sahipdir.
Duvarların ıslanmasını önler; Dolayısıyla ısı tasarrufu da sağlar.
Derinlemesine işler, yüksek penetrasyon özelliğine sahiptir.
Don hasarlarını, lekelenmeleri ve tuz kusmalarını önler.
UV dayanımı yüksektir,
Uzun ömürlü ve ekonomiktir.

Uygulama şekli:
Fırça, Rulo veya tabanca pistole ile uygulama yapılabilir. Kullanılmadan önce iyice karıştırılmalıdır. Uygulamada ilk katın kuruması beklenmeden, yaş üstü yaş metodu ile
yüzeye doyurularak yapılır. En az iki kat uygulanmalıdır. Islak yüzeylere yapılmamalıdır. Mutlaka kuruması sağlanmalıdır. Uygulama sırasında yanıcı madde kullanılmamalıdır. Göz ve deri temasından kaçınılmalı, eldiven ve gözlük kullanılmalıdır.

KORATECT® SL 2

Solvent  bazlı olup, monomer Silan esaslıdır.  Beton ve betonarme yüzeylerin yanısıra, kil, mineral
elyaf, elyaf çimento ve hafif dolgu  gibi mamul yapı malzemeleri  içinde su itici  özelliğine sahiptir.
Sürüldüğü yüzeye nüfuz ederek kılcal kanallarda suya karşı görünmez bir bariyer oluşturan,
mükemmel su iticiliğine sahip yüzey, emprenye ve astar malzemesidir. Yüzeyin su buharı geçirgenliğini etkilemez ve yüzeyin nefes almasına engel olmaz. Uygulamaya bağlı Konsantrat veya inceltilmiş şekilde kullanılır.

Özellikler:
Uygulandığı dış cephede, film tabakası oluşturmadan görüntüyü ve dokuyu bozmadan, doğallığını koruyarak su geçirmez hale getiren Silan esaslı şeffaf bir yalıtım malzemesidir. Yüzeyde film tabakası oluşturmaz, zeminin nefes alma kapasitesini engellemez veya azaltmaz. Alkali dayanımı çok yüksektir ve bu nedenle yeni veya eski betonlarda rahatlıkla uygulanabilir. Yağmurun tahribatından ve korozyonundan binayı korur. Yapıların ömrünü uzatır. Dış cephe boyalarının altında astar olarak da kullanılır. Alevlenme noktası > 40 °C dir. Vizkozitesi yaklaşık 1,9 mm²/s ve şeffafdır. Yoğunluğu 0,90 g/cm3 olup, Raf ömrü 12 aydır.

Kullanım alanları: 
İnceltilmemiş konsantrat olarak, hem su itici astar, hemde hydrofobe olarak her türlü beton ve betonarme yüzeylerde uygundur..

Avantajlar:

  • Koratect LO-N avantajlarının yanısıra;
  • Alkali dayanımı çok yüksektir,
  • Az oranda volatilite (uçuçuluk),
  • Mükemmel penetrasyon yeteneği,
  • Clorit ve su alma da önemli ölçüde azalma,
  • Nefes alma özelliği,
  • Sadece dış mekanlarda uygulanması tavsiye edilir,
  • Kütlesel beton karışımlarının hydrofobisinde çok uygundur.

 Uygulama:
Uygulamada, ilk katın kurumasını beklenmeden, yaş üstü yaş metodu ile yüzeye doyurularak iki kat yapılır. Airless püskürtme, rullo, döküp sellendirerek ve fırça ile uygundur. Beton zemini atıldıkdan dört hafta sonra (en erken iki hafta sonra) yüzeye uygulanmalıdır. Yeni uygulama yapılmış yüzeylerde yağmurdan korunmalıdır. Bitümlü yüzeylere direkt uygulanma yapılması tavsiye edilmez.

Sarfiyat

200-400 gr/m² Yüzeyin emiciliğine göre değişir.

Ambalaj:
5, 10 ve 30 kg Bidon

Aşağıdaki linkten teknik kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.
KORATECT Solvent Bazlı