KALİTEDE USTAYIZ!

11112011 tarihinde kuruluşunu gerçekleştirmiş olarak faaliyetine başlayan firmamız Varkim Endüstri ve Yapı Kimyasalları İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi;

made in germany

Almanya’da 1948`ler den günümüze dek Ahsap Boya, Emprenye tuzları ve Silikon alanında Avrupa’daki müşterilerine hizmet veren ve yıllardır BAYER A.Ş. bayiliğini yürüten, son yıllar da BAYER A.Ş. tarafından kurulan yeni firmalarında bayilik ve satış sorumluluğunu sürdürmekte olan Kurt Obermeier GmbH & Co. KG firmasının KORA® (Koranol, Koralan, Korasit ve Koratect) markalarıyla Türkiye Distribütörlüğünü alan VARKİM; Tekstil, Deri Kimyasalları, Yapı Kimyasalları, Silikon Yağları, Emulsiyonlar, Köpük Gidericiler, Kalıp Ayırıcılar, Ahşap Koruyucu, Boya, Tik Yağı, Emprenye Tuzları ve Special Kimyasallarla faaliyet göstermeye başlamıştır.
Sunta, Suntalam, Kontrplak, MDF/HDF üretimine yıllardır ürettiği aditiv/ayırıcılar ile Avrupa’nın önde gelen markalarına hizmet sunan Kajo Holding bünyesindeki Kajotect GmbH firmasının da Türkiye Distribütörlüğünü bünyesine katarak bu sahada üretim yapan ülke Endüstirisine Kajo® markasıyla faaliyet alanını geliştirmiştir.
20 senedir Almanya’da kimya sektöründe yönetici konumunda çalışıp Alman ve AB çevre Kanunları ve Tehlikeli Kimyasallar Yönetmeliği konularında faaliyetlerde bulunmamız, yine 5 dalda bilirkişi olmamız;  dolayısıyla bu bilgi ve tecrübelerimizi ülkemiz endüstrisinde de aynı şekilde devam ettirmeyi planlıyoruz.
Kuruluşumuzun vizyonu ve misyonu doğrultusunda; Müşteri ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürünleri, çevreye ve insan sağlığına uygun olarak üretmeyi, faaliyette bulunduğumuz tüm alanlarda, tam müşteri memnuniyeti sağlamayı, beklentilerimizi karşılamaya yönelik kaynaklarımızı etkin yönetmeyi, yönetim sistemimizi sürekli iyileştirerek hedeflerimize ulaşmayı, takım ruhunu geliştirmek ve yetkin insan kaynağına sahip olmak için etkin insan kaynakları uygulamaları sağlamayı ve bu doğrultuda eğitim desteği vermeyi, akıllı yatırım; performans, verimlilik ve karlılıkla büyümemizi sürekli kılmak için heyecan, hedef, motivasyon ve enerjimizi sürekli geliştirmeyi, bu amaçla; bütün çalışanlarımızın aktif katılımı ile tüm kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlayarak müşterilerimiz için güvenilirlik, devamlılık ve saygınlık simgesi olmayı hedefliyoruz.
Hedeflerimiz doğrultusunda;  büyümeye ve sektörün gelişimine destek olmaya,  sektörümüzdeki yenilik ve gelişmeleri takip ederek, devam edeceğiz.

Bundan böyle dostluğumuzun devamını ve bizimle yapacağınız işbirliğinin ne denli doğru ve yararlı bir karar olduğunu sizlere göstermeye kararlıyız.

Hep birlikte sağlıklı ve bol kazançlı günleri paylaşmak dileklerimizle…